Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]


Aktualności

Opłata recyklingowa

  Dla wszystkich zainteresowanych przedsiebiorców w branży handlowej, posługujących się foliowymi woreczkami o gramaturze w przedziale pomiędzy 15 a 50 mikrometrów, zamieszczamy poniżej informacje z Urzędu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

SAMOCHÓD OSOBOWY W 2019 ROKU

Kto straci a kto zyska na nowych zasadach ?

LIMIT TRANSAKCJI GOTÓWKOWYCH

  Obniżono limit transakcji gotówkowych z 15 000 euro do 15 000 zł , co wynika ze zmian wprowadzonych do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dotyczy to transakcji pomiędzy przedsiębiorcami (zarówno krajowymi jak i zagranicznymi). Sprawdzając czy został przekroczony próg 15 000 zł, należy wziąć pod uwagę kwotę brutto.

cd Jednolity Plik Kontrolny

Kolejne zmiany w kontroli podatkowej ! Nowe obowiązki dla przedsiębiorców .....

Uwaga!! fałszywe e-maile

                  W sieci rozsyłane są e-maile wraz z załącznikami , których otwarcie powoduje zaszyfrowanie i utratę wszystkich danych 

BEZ   MOŻLIWOŚCI  ICH  ODZYSKANIA.

15 TYSIĘCY W GOTÓWCE

Płatności powyżej 15 tysięcy złotych ....

JEDNOLITY PLIK KONTROLNY

Kolejne zmiany w kontroli podatkowej ! Nowe obowiązki dla przedsiębiorców .....

ZWOLNIENIA PRACOWNIKÓW W 2016

ZUS zmienia system zwolnień lekarskich. Przechodzi na system zwolnień elektronicznych. Stąd nowe obowiązki pracodawców....

Zasady odliczania VAT od samochodów od 1 kwietnia 2014r.

     Od 1 kwietnia 2014 r. będą obowiązywały nowe zasady odliczania VAT od wydatków związanych z zakupem i wykorzystywaniem samochodów w działalności gospodarczej. Wynikają one z uchwalonej przez Sejm w dniu 7 lutego br. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Prezydent podpisał ustawę 11.03.2014 a w piątek 14 marca została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw w poz. 312

   W poniższym artykułu zalączam treści z Biuletynu Informacyjnego Służb Księgowych nr 9 (836) z 20.03.2014 Wydawnictwa Gofin, przeredagowane przeze mnie i wzbogacone o kilka komentarzy , w tym najważniejszy dotyczący motocykli.  

METODA KASOWA

Kto może się rozliczać z vat metoda kasową, na czym ona polega w 2013 roku, czy mi się to opłaca, ..................