Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Komfort pracy małego przedsiębiorcy

15 TYSIĘCY W GOTÓWCE

Płatności powyżej 15 tysięcy złotych ....                                O d 1 stycznia 2017 roku zmienią sie regulacje dotyczące firmowych płatności gotówkowych. Dotychczasowy limit 15 tysięcy euro zastąpi zminiejszony limit 15 tysięcy złotych.

W myśl nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie bedzie można księgować w koszty  firmy tej części , która nie została uiszczona przelewem bankowym  i której wartość przekroczyła wspomniany wyżej limit 15 tys zł.

Transakcje walutowe będą przeliczane na polskie złote według średniego kursu walut obcych , ogłaszany przez NBP  na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień dokonania transakcji.

 

 

 

Katarzyna Twardowska-Stupczyńska

 

14-05-2016