Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Komfort pracy małego przedsiębiorcy

Biała lista podatnikow

O czym trzeba pamietac?

  • Po 1 wrzesnia sprawdz swojego kontrahenta na bialej liscie podatnikow VAT prowadzonej przez szefa KAS. W szczegolnosci dotyczy to firm, z którymi wczesniej nie wspolpracowałes. W ten sposob dowiesz sie czy twoj kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.
  • Po 1 wrzesnia, w dniu planowanej zapłaty za usługe czy towar sprawdz czy numer rachunku bankowego podany na fakturze jest taki sam jak numer rachunku na bialej liscie podatników VAT. Jesli rachunek nie jest taki sam, powinienes to wyjaśnić ze swoim kontrahentem przed dokonaniem płatnosci.
  • Jesli przyjmujesz płatności powyzej 15 tys. zl, sprawdz na bialej liscie podatnikow VAT czy numery rachunkow twojej firmy zgloszone w urzedzie skarbowym (w przypadku spolki zarejestrowanej w KRS) albo za pośrednictwem CEIDG (w przypadku jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej) sa prawidłowe. Brak lub błedny rachunek naraza na sankcje twoich kontrahentow, ktorzy beda płacic ci za towary lub usługi po 31 grudnia 2019 r.
  • Jestes vatowcem nie masz rachunku bankowego zgloszonego w CEIDG udaj sie do Urzedu Gminy i to uzupelnij.
  • Do 31 grudnia 2019 r. platnosci na rachunek inny, niz podany w wykazie, nie sa obciazone sankcjami.

    Prosze zapoznajcie się do konca z tekstem z linku :  Wejdź na Biznes.gov.pl i dowiedz się więcej.
    Pod tym linkiem jest wykaz informacji o podatnikach VAT : https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka