Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Komfort pracy małego przedsiębiorcy

JEDNOLITY PLIK KONTROLNY

Kolejne zmiany w kontroli podatkowej ! Nowe obowiązki dla przedsiębiorców .....     Z dniem  1 lipca 2016 roku polski przedsiębiorca będzie musiał przekazywać  Urzędowi Skarbowemu szczegółowe dane finsowe oraz handlowe w formie elektronicznej . Firmy będą zobowiązane do generowania danych pochodzących z prowadzonych  przez siebie lub przez Biuro Rachunkowe ksiąg podatkowych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Kto jest zobowiązany  wdrożyć Jednolity Plik Kontrolny?

- od 1 lipca 2016 roku duże firmy zatrudniające więcej niż 250 pracowników lub osiągające powyżej 50 mln euro obrotu rocznie

- od 1 stycznia 2017 roku- małe i średnie firmy zatrudniające o d9 do 250 pracowników lub osiagających od 2 do 50 mln euro obrotu rocznie ( w zakresie ewidencji vat)

- od 1 stycznia 2018 roku - mikroprzedsiębiorcy.

Informujemy, iż  zgodnie z nowymi przepisami , przedsiębiorcy  prowadzacy księgi podatkowe za pomocą środków komunikacji elektronicznej obowiązani są  bez wezwania organu podatkowego, do przekazywania za pomocą środków komunikacji elektronicznej za okresy miesięczne w terminie do 25 dnia miesiąca nastepującego po każdym kolejnym miesiącu, wskazując miesiąc, którego informacja ta dotyczy.

 

Katarzyna Twardowska-Stupczyńska

 

10-06-2016