Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]

Komfort pracy małego przedsiębiorcy

KORONAWIRUS

W celu przeciwdzialania rozprzestrzenianiu sie koronawirusa od poniedzialku 16 marca 2020 roku zamkniete beda zlobki, przedszkola i szkoly. Zgodnie z art. 4 pkt 1 ustawy o szczegolnych rozwiazaniach zwiazanych z zapobieganiem, przeciwdzialaniem i zwalczaniem COVID-19, każdy ubezpieczony ( pracownik, przedsiebiorca, zleceniobiorca - zgłoszeni do ubez.chorobowego) może skorzystac z platnego zwolnienia od pracy z powodu koniecznosci osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8.Z tego tytulu jest uprawniony do otrzymania dodatkowego zasiłku opiekunczego przyslugujacego za okres nie dluzszy niz 14 dni kalendarzowych i wypłacanego ze srodków ZUS.
W celu wyplaty dodatkowego zasilku opiekunczego nalezy wypełnic i przedlozyc pracodawcy formularz, ktory stanowi załacznik do niniejszego maila.

Jezeli pracodawca uzna za stosowne moze polecic pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy zdalnej (wykonywania pracy w domu).